Blogger Rastislav: Počul som svoje meno „Rasťo“ a tak to začalo

Neviem či je to prekliatie, či dar, myslím že oboje. Z každého rožku trošku 😊 Či skorej ťažká nálož, tvrdá paľba, žiadna sranda. Ale zľahčovanie a vnútorné žartovanie mi po mojej ceste moc pomáhalo, brať to zľahka a nebrať to len tragicky,” píše vo svojej osobnej výpovedi blogger Rastislav.

Filozofia Počutie hlasov ho oslovila lebo, “dáva priestor a možnosti pre ľudí čo tieto veci vnímajú. Ľudia okolo Počutie hlasov  isto vedia ako a na čo myslím, čo som chcel povedať a to je super,” uvádza. Vo svojom blogu popisuje aj svoju prvú skúsenosť s hlasmi:

Raz som stál v noci sám na dvore a fajčil cigaretu a počul som svoje meno „Rasťo“, bola noc a prekvapilo ma to tak som pozrel na ulicu a nikto k susedom cez plot a nikde nikto a tak to začalo.”

Ako som za krátky čas zistil ten hlas nešiel zvonka, ale bol v mysli. Za krátko do mňa vpálilo množstvo hlasov, ženské i mužské a zažíval som s nimi rôzne veci búšili do mňa celí deň i noc. Prvý týždeň som si vypol telefón, nešiel do prace a celí týždeň ležal v posteli a „komunikoval“ týmto zvláštnym spôsobom, chcel som ich v podstate presvedčiť nech idú preč, chcel som to vyriešiť ale tak to nefunguje. Myslel som si že končím že toto nemám šancu ustáť a žiť s tým ďalej, tá predstava bola nereálna.

Na blogu sú texty, básne ktoré sú silno ovplyvnené tým čo mi prišlo do života, hlasy a iné vnemy v mysli a v životnej realite. Názory na život, Svet. Vyjadrujem svoje pocity, túžby, predstavy. Taká malá osobná tvorivosť. Fotky, texty, básne. Priestor pre vyjadrovanie a rozvíjanie.

Jedna psychologička to pri rozhovore označila keď som jej hovoril ako to vnímam že „bádate“ a hej to ma na tom oslovuje. Čokoľvek čo nečakáte. Taký je život. Niečo mi to dalo, niečo vzalo…” Pokračovanie na blogu Calothrick tu.

 

Další články:

Viky (20) z Liberca: Hlasy prišli, aby som prežila Dvadsaťročná Viktoria z Liberca pre nás spísala svoj životný príbeh, v ktorom opisuje ako prišli hlasy, roky boja s nimi aj dvojročnú stabilizáciu a o...
Eleanor Longdenová: Hlasy v mojej hlave Eleanor Longdenová bola bežnou študentkou, ktorá sa s elánom vrhá do vysokoškolského života. Avšak len do doby, než sa jej v hlave začali ozývať hlasy...
Univerzitný profesor o fenoméne počutie hlasov Americký univerzitný profesor, psychoterapeut a autor mnohých publikácií Dan L. Edmunds sa s nami podelil o svoje profesionálne skúsenosti na tému poč...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *