Jackie Dillonová: Hlasy počujem od detstva

Aj deti počuje hlasy. Jackie Dillonová začala hlasy počuť vo troch rokoch, napriek tomu žije dobrý a naplnený život, hovorí v rozhovore pre britskú televíziu BBC.

Rad ľudí sa pýta, či aj deti môžu počuť hlasy. Jackie počula prvýkrát hlasy, keď jej boli tri roky, takže v útlom detstve, čo je celkom skoro. Ale ako dodáva, v skutočnosti počuje hlasy veľa detí (české titulky).

Ak titulky nenabehne samy, kliknite na tlačidlo “titulky” tu ↑

Pôvodne boli jej hlasy celkom priateľské. Objavili sa v čase, keď sa v jej detstve stali veľmi ťažké veci. Ale s postupom času začali byť hlasy ťažšie. V dôsledku toho sa na chvíľu stala pacientkou a ako hovorí, mala šťastie na skvelú terapiu.

Jackie počuje hlasy stále, dnes už ale s nimi má pozitívny vzťah. Svoje hlasy považuje za druh ochrany pred zážitky, za súčasť seba samej. Domnieva sa, že rozhodujúci v jej živote bola zmena vzťahu k hlasom, vďaka ktorej jej hlasy pomáhajú žiť plnohodnotný život:

“V súčasnosti som celkom úspešná. Stala som sa mamičkou, a moje hlasy sa stali súčasťou môjho života, ktorá mi pomáha žiť dobrý a šťastný život.”

Za rozhodujúce považuje aj to, že na hlasoch veľa zapracovala sama. Svoje životné skúsenosti teraz valorizuje pri práci facilitátorky a lektorky. Profesne sa zameriava na počutie hlasov, psychózu, trauma a disociáciu. Je tiež spisovateľka a aktivistka.

 

Další články:

Počujem hlasy, čo mám robiť? (9 krokov ku zotavenie) Počujem hlasy pred spaním, Počujem hlasy vo svojej hlave, ktoré ostatní nepočujú - takto sa sťažujú často ľudia, ktorí počujú hlasy. Prof. Marius Romm...
Respekt: Počuť neexistujúce hlasy je oveľa normálnejšie, než sa zdá Počujem v hlave cudzie hlasy - taká predstava môže byť docela desivá. Rad ľudí sa domnieva, že presne takto predsa začínajú najvážnejšie duševné ochor...
Životné skúsenosti a rady 50 ľudí, ktorí zvládajú hlasy Päťdesiat ľudí, ktorí zvíťazili nad svojimi hlasmi, má jedno spoločné: Podnikli vo svojom živote niekoľko kľúčových zmien, vďaka ktorým zvládajú hlasy...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *