Čo nám chodenie do skupiny “Počutie hlasov” dáva?

Ako prebieha stretnutie skupinky Počutie hlasov? Hovorí sa, že osobná skúsenosť je viac ako tisíc slov. Pozrite sa na toto krátke desaťminútové video, kde sa pýtame členov skupinky “Počutie hlasov” z britského Sheffieldu, prečo na stretnutí chodí a čo im účasť na “Počutie hlasov” prináša. (Rozhovor s členmi skupiny v britskom Sheffielde)

Ak titulky nenabehne samy, kliknite na tlačidlo “titulky” tu ↑

Toto video pre nás natočili v júni 2015, keď sa dozvedeli, že v Česku …

vznikla první skupinka Slyšení hlasů v Brně. Moc jim za tento rozhovor děkujeme!

Prečo chodí Gwen do skupinky Počutie hlasov?

“Verím, že mám schopnosť telepatie. Počujem niekoľko hlasov ľudí, ktorých poznám. Skupina Hearing voices (Počutie hlasov) je ako moja rodina. Dospela sem už piaty rok. Užívam si to. Skupina mi veľmi pomáha. Aj v situáciách, keď sa cítim depresívne, stále pokračujem v chodenie do skupiny, pretože ma to podporí a naštartuje, takže sa už potom tak depresívne necítim. ”

“Štyridsať rokov som bola diagnostikovaná ako schizofrenický a potom mi povedali, že to nebola správna diagnóza a teraz mám diagnózu bipolárnej. Počujem hlasy ľudí, ktorých poznám. Preto si nemyslím, že” počujem hlasy “, ale že mám schopnosť telepatie. Počujem konverzácie milých ľudí, ktorí mi pomáhajú, radí mi, hovorí na mňa. Moje hlasy sú milé, pomáhajú mi, radí mi, hovoria mi, čo mám počas dňa robiť, v koľko chytiť autobus, čo jesť, čo kúpiť … ”

Čo dáva skupinka Počutie hlasov Amy?

“Táto skupina mi dáva hlavne pocit hodnoty. Skupina” Počutie hlasov “je pre mňa druhá rodina, pretože každý týždeň môžem rozprávať, čo presne cítim. Do skupiny niečo vkladáš a niečo z nej získavaš. Je to pre mňa uzdravujúcej, pretože sa tu dokážem otvoriť zveriť sa s vecami, ktoré ktoré by som inde nepovedala. Skupina mi veľa pomáha. ”

Prečo John jazdí na stretnutie Počutie hlasov:

“Táto skupina nie je len pre miestnych, ale aj pre ľudí odinakiaľ. Tak vždycky sadnem do auta a prídem. Je to úžasné. Skôr som Počutie hlasov nepoznal, ale povedali mi o skupine, takže teraz chodím. Niekedy si potrebujem uľaviť, pokúsiť si niečo vysvetliť, ale tieto veci ľudí nechápu, aj keď je to potrebné vlastná rodina. Nepoznajú vaše hlasy, úzkosť ktorú zažívam, epilepsii, ktorú som mal, a to je veľmi frustrujúce. ”

“Do skupiny chodím preto, že tu môžem povedať, čím prechádzam. Chodím na stretnutí Počutie hlasov stále práve preto, že tu proste môžem povedať všetko, uľaviť si. Je to dobrý pocit, keď niekto chápe, čím si prechádzate.”

Daniela o svojich hlasoch:

“Žijem so svojimi troma hlasmi a traumatickou skúseností z minulosti a paranojou a ďalšími vecami. Vytvorila som si blízka putá s ľuďmi z tejto skupiny Počutie hlasov, ktorú navštevujem už niekoľko rokov.”

“Myslím, že bez skupiny by som sa s niektorými vecami nedokázala vyrovnať. Som teraz schopná hovoriť za seba, to by som skôr nedokázala.”

Pozrite sa na celý rozhovor na vloženom videu (anglicky, s českými titulkami)

 

 

Další články:

Viky (20) z Liberca: Hlasy prišli, aby som prežila Dvadsaťročná Viktoria z Liberca pre nás spísala svoj životný príbeh, v ktorom opisuje ako prišli hlasy, roky boja s nimi aj dvojročnú stabilizáciu a o...
Aké to je počuť hlasy, alebo mať vízie? Každý z nás je jedinečný a tomu zodpovedajú aj hlasy, ich povaha, obsah a identita, rovnako ako ich dopad na bežné fungovanie. Nižšie uvádzame zákl...
Blogger Rastislav: Počul som svoje meno „Rasťo“ a tak to začalo “Neviem či je to prekliatie, či dar, myslím že oboje. Z každého rožku trošku 😊 Či skorej ťažká nálož, tvrdá paľba, žiadna sranda. Ale zľahčovanie a vn...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *